שפיכה מוקדמת 11.08.2020

העדפות וגישות לגבי אבחנה וטיפול בשפיכה מוקדמת

שפיכה מוקדמת (PE) היא הבעיה הרפואית המינית הגברית הנפוצה ביותר. על היבטים ועמדות רופאים מומחים לגבי הטיפול בבעיה בתרסיס Fortacin

שפיכה מוקדמת (PE) היא הבעיה הרפואית המינית הגברית הנפוצה ביותר. לפני תחילת הטיפול, חשוב לדון היטב בציפיות המטופל מהטיפול.

במאמר זה מדווח על תוצאות דיון בפאנל מומחים בנושא תפיסות, ציפיות, העדפות וגישות כלפי PE, אבחנתו וטיפולו.

הפאנל התרחש באוקטובר 2019 והשתתפו בו 30 אורולוגים איטלקים, אשר מנוסים בניהול הפרעות בתפקוד המיני הגברי. מטרת פאנל המומחים היתה לחקור את עמדות הרופאים לגבי היבטים נבחרים של ניהול PE שהופיעו במהלך ייעוצים לחולי PE בשנתיים הקודמות. שאלות הקשורות לטיפול התמקדו בעיקר בטיפול מקומי ב-Fortacin™.

בסך הכל 83.3% מהמרואיינים הצהירו כי מרבית מטופליהם תופסים PE כטרדה ולא כמחלה. כמחצית מהאורולוגים שרואיינו סברו כי שיפור השליטה הסובייקטיבית בשפיכה היא המטרה העיקרית של המטופלים ולעומתם כ-10% סברו כי הארכת זמן השהיה בתוך הנרתיק טרם השפיכה (IELT) היא התועלת העיקרית המצופה על ידי מרבית המטופלים.

80% מהאורולוגים דיווחו על כי מטופליהם מעדיפים טיפול רק בזמן הפעילות מינית (on demand) ומחציתם דיווחו כי טיפול מקומי (טופיקלי) הוא דרך הטיפול המועדפת ברוב המקרים.

יתרה מזאת, 73.3% מהאורולוגים דיווחו כי הדבקות בטיפול היתה גבוהה יותר בקרב חולים שנקטו בטיפול מקומי (טופיקלי). לבסוף, 80% מהאורולוגים סברו כי פורטיצין יעילה בקרב חולים עם PE נרכש וכ-70% מהם סברו שיעילות התרופה איננה תלויה ב-IELT.

לסיכום, מרבית המטופלים רואים בשפיכה מוקדמת טרדה ולא מחלה ורובם תומכים בשליטה משופרת על השפיכה. הטיפול בפורטזין נתפס כיעיל בחולים עם שפיכה מוקדמת נרכשת שאיננה תלויה ב-IELT.

מקור:

Fusco, F., Creta, M., Mangiapia, F., Cirigliano, L., Trama, F., Pandolfo, S. D., Imbimbo, C., Longo, N., & Mirone, V. (2020). Perceptions, Expectations, Preferences, and Attitudes Toward Premature Ejaculation, Its Diagnosis and Topical Treatment with Fortacin™ Spray: Results from an Expert Panel Discussion. Research and reports in urology, 12, 211–216. https://doi.org/10.2147/RRU.S250301

נושאים קשורים:  מחקרים,  שפיכה תוך נרתיקית,  שפיכה מוקדמת,  סקר
תגובות
 
11.08.2020, 22:49

Big deal. ומה רע במשחת אמלה ותיקה וטובה שמכילה את אותם מרכיבים? אבל, וזה העיקר: להדריך שלא לרסס או למרוח על הגלנס. אין לו תפקיד חשוב בהגעה לשפיכה ואין צורך להרדים אותו. התרסיס או מריחת המשחה צריכים לכסות את השליש הונטרלי של הפין הסמוך לגלנס. כל גבר יודע זאת מנסיונו האישי באוננות... סה״כ לדעתי עדיפה המשחה שכן קל יותר למשתמש לדייק במיקום מריחתה. ומרחתם בששון!

אנונימי/ת
12.08.2020, 09:19

זה עניין של גיל, בגיל מבוגר דווקא בעיה של אי שפיכה יותר נפוצה.

אנונימי/ת
14.08.2020, 14:42

לפעמים כדאי להחליף את תרופת הssri